Bugün Tarih - 17.04.2020

Firma Rehberine Firma Eklemenin Yararları

Firma rehberinin en önemli faydası, hizmet ve şehir kapsamlı yapılan arama sonuçları arasında firma rehberlerine daima öncelik verilmektedir.

Murat Bilişim

Yazarın şu ana kadar yazılmış 5 makalesi bulunuyor.

Artık günümüzde ihtiyaç duyulan bir hizmetin, markanın, ürünün internetten aranarak bulunduğu bir dünyada yaşadığımız gerçek.

Firma Rehberine Firma Eklemenin Yararları

Böcek ilacından tutun iç çamaşıra kadar her ürünü, her hizmeti internette bulmak mümkün. Haliyle bu hizmetleri veren firma ve markalar, firma rehberi adı verilen platformların çatısı altında toplanarak kendi sektörel bilgileri ile kayıt olmaktadırlar.

Firma rehberinin en önemli faydası, hizmet ve şehir kapsamlı yapılan arama sonuçları arasında firma rehberlerine daima öncelik verilmektedir. Çünkü arama motorları, bilgiyi kullanıcılara en kolay yoldan ulaştırmayı hedefler ve bu konuda en geniş içeriğe sahip yerler firma rehberleridir. Haliyle, çeşitli nedenlerden dolayı sektör ve şehir bazında yapılan aramalarda kullanıcıya ulaşmayan bir web siteniz varsa, kayıt yaptırdığınız firma rehberi, sizi kullanıcılara direkt olarak ulaştıracaktır. Böylece, sadece dükkanda ya da ofiste oturarak müşteri gelmesini beklemek yerine, ihtiyaç sahiplerine kısa yoldan ulaşmış olacaksınız.

Şirket Rehberi Üzerinden Neler Kazanabilirsiniz?

1: Zamandan tasarruf etmiş olacaksınız. Çünkü ihtiyaç sahibi müşterilere ulaşmak masraf ve zaman gerektirmektedir.

2: Müşteri gelip size ulaşır. Şirket rehberi kayıt yaptırmak, yeni müşteriler kazandırır.

3: Yüzlerce liralık el ilanı bastırıp dağıtmak, ihtiyaç duyan duymayan herkese ilan vererek “Ya tutarsa” mantığıyla ekstra masraf yapmak yerine, size gerçekten ihtiyaç duyacak insanlarla etkileşime geçerek yine maddi ve zaman olarak kazanç elde etmiş olursunuz.

4: Kullanıcısı milyonları bulan internette, bulunduğunuz mahalleye değil, daha geniş kitleye hitap edersiniz. Özellikle de aynı şehirde bulunduğunuz müşterilerin tamamı size kolaylıkla ulaşabilir.

5: Firma rehberi içinde bulunan bir işyeri olarak, çok daha ciddi, kurumsal bir imaj çizebilirsiniz. Bugün bir marka olarak internette kendi yerini almış bir firma, diğerlerine nazaran daha ciddi, saygıdeğer görülmektedir.

6: Firma rehberlerinde, kendi içinde reklam sayfaları mevcuttur. Makul ücretlerle yapacağınız reklam çalışması, daha göze çarpan, daha kolay bulunan, daha tanınan bir firma olmanızı sağlayacaktır. Bu da otomatik olarak kazancınıza yansıyacaktır.

Elbette örnekleri artırmak mümkün. Daha detaya inersek birçok avantaj bulabiliriz ancak temel avantajlar bu şekilde. Kısacası, firma ekleme sitesinde yer almak demek, internetteki bu büyük pazarda var olmak demek. Sektörel rekabete ortak olmak ve pastadan kendi payını alabilmek demektir. Firma rehberi kayıt sitesi sayesinde, günde yüzleri aşan kullanıcıların sizi bulması, adresinizi, telefon numaranızı görmesi, sadece ofise gelecek 3 – 5 kişiden daha fazla olacağı kesindir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ