Bugün Tarih - 01.02.2023

Cep Telefonunuzu Cebinizde Taşımayın!

Cep telefonu vb elektrikle çalışan cihazların yaydığı elektromanyetik dalganın birçok ciddi rahatsızlığa yol açabileceğine dikkat çekmektedir uzmanlar.

Cep Telefonunuzu Cebinizde Taşımayın!

Cep telefonlarımızı ceplerimizde taşımak ve yatağın yanında bulundurmak birçok hastalığa davetiye çıkartıyor. En başta depresyon ve hafızada zayıflama gibi hastalıklar kalıcı olabiliyorlar.

Cep Telefonunuzu Cebinizde Taşımayın!

Günümüz şartlarında cep telefonu olmazsa olmazlarımızdan. Cep telefonlarının günlük yaşantıdaki faydalarının yanı sıra bir çokta zararı var.

Cep Telefonları Nasıl Taşınmalı?

Cep telefonu vb elektrikle çalışan cihazların yaydığı elektromanyetik dalganın birçok ciddi rahatsızlığa yol açabileceğine dikkat çekmektedir uzmanlar. Bu zararlı etkilerinden korunmak amacıyla telefonları taşırken çok dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundular.

Elektromanyetik kirliliğe maruz kalındığında sağlık problemleri yaşanabileceğini aktaran uzmanlar, “Bunların başında ise göz rahatsızlıkları, katarakt oluşumları, sinir sistemi üzerinde olumsuz etkileri olduğunu söylerken, elektromanyetik radyasyona maruz kalınması sonucu, depresyon, hafızada zayıflama gibi olumsuz sağlık etkileriyle de karşılaşabiliyoruz” dediler.

Telefonu Asla Yatağın Yanı Başında Bulundurmayın

Cep telefonlarını mümkün olduğu kadar çantada ya da giysilerimizin dış bölgesinde taşımamız gerekiyor. Vücuda ne kadar yakın olursa o kadar zarar veriyor. Genelde pantolon ceplerinde taşınıyor. Bu durumda ise telefonun arka yüzeyinin dışa bakacak şekilde cebe konulması gerekiyor. Antenler, cihazların dış yüzlerinde olduğu için oluşan elektromanyetik dalgalar, vücuda doğru değil dışa doğru olacak. Baz istasyonları etkileşim yaptığında dalgalar, vücudumuza değil de dışarı yönlü dağılsın.

Cep telefonunu yastık altına bırakarak uyuma ve yatağın yanı başında bulundurmanın da sağlık açısından riskli olduğunu unutmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ