Bugün Tarih - 31.01.2023

Anne Sütünün Mucizevi Özellikleri

Anne sütü bebeğinizi bundan korur. Anne sütü emme refleksi nedeniyle beraber bebeğinizin çene yapısının gelişmesinde çok önemlidir.

Anne Sütünün Mucizevi Özellikleri

Anne sütü bebeğinizin en değerli ve en önemli besin kaynağıdır. Anne sütünü vazgeçilmez yapan birçok inanılmaz özelliğinin bulunduğunu belirten Uzmanlar şu yorumları yapmaktalar.

Anne Sütünün Mucizevi Özellikleri

“Doğum sonrasında bebeğinizin bağışıklık sisteminin sağlam kalması çok önemlidir. Çünkü en çabuk yakalanabileceği hastalık (Sarılık) Hepatit A’dır. Anne sütü bebeğinizi bundan korur. Anne sütü emme refleksi nedeniyle beraber bebeğinizin çene yapısının gelişmesinde çok önemlidir. Bebeklerin aldıkları besinlerin sıcaklıkları çok önemlidir. Bu sebeple anne sütü en ideal sıcaklıkta olan besindir. Anne sütü alan bebeklerin kronik hastalıklara yakalanma riski çok daha azdır. Özellikle günümüzde şeker, obezite, kalp, kanser hastalıkları bu kadar yayılmışken anne sütü çok daha önemli bir rol oynamaktadır. Anne sütünü yeterli miktarda almayan bebeklerin emme refleksi eksik kalması nedeniyle ileri ki yaşlarda çok daha fazla sigara içtikleri bilinmektedir. Anne sütü bebekleriniz deki IQ seviyelerini 9 puan yükselten yegane besindir.

Anne Sütünün Büyük Yararları

Göğüs ve yumurtalık kanser türleri kadınlar arasındaki en yaygın olanlarıdır. Emzirmek ise bu kanserlere yakalanma riskinizi düşürür. Bebeğinizle aranızdaki en iyi bağ ise emzirme yoluyla anne sütü verilmesidir. Kalsiyum, demir, çinko mineralleri ile D ve K vitaminleri açısından oldukça zengindir. Ayrıca bebeğiniz için oldukça gerekli olan yağ asitlerini içerir. Bebeğiniz için en güçlü protein kaynağıdır. İlk defa gelen sütün bebek tarafından alınması çok önemlidir. Kolostrum ismi verilen bu süt daha sonraları gelecek olan anne sütüne göre, A vitamini, protein ve çinko açısından çok daha zengindir. Bu özellikleriyle bebeğinizin bağışıklık sistemini çabucak sağlamlaştırır.

Çocuğunuz doğar doğmaz ilk 30-60 dakika arasında emzirmelisiniz. Asla bu konuda kimseyi dinlemeyin. Bakın ilk 6 ay boyunca yalnızca anne sütü diyoruz. Su falanda yok. Yalnız anne sütü. Anne sütü bebeğinizin tüm besinsel ihtiyaçlarını karşılayacak içerikleri bulundurmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ