Firmabizde.com
Firma Rehberi ve Kobilere Dokunacak 5 Önemli Faydası / Murat Takmaz 08/08/2015

Firma Rehberi ve Kobilere Dokunacak 5 Önemli FaydasıFirma Rehberi ve Kobilere Dokunacak 5 Önemli Faydası

Tüketicilerin belli bir hizmeti ya da ürünü bulmak istediklerinde ilk önce internete başvurdukları, su götürmez bir gerçek. 

Çoğu firma, dijital dünyada rakipleriyle mücadele etmek için web site, forum, blog ve başka diğer destekleyici web sitelerinden yararlanmaktalar.

Bunlar, aranma amaçları olarak sayfa sıralamasında müşterilerle kolay bağlantı kurmak amacıyla yapılırken, bir firma rehberine katılmak, firmanın daha kolay bulunabilmesine yardımcı oluyor.

 

Ortalama 10 yıldır, yani çıktığı ilk günden bu yana firma rehberleri gerçekten de iyi yol kat etti. Oldukça basit bir formla başlayan firma rehberi yolculuğu, artık günümüzde gelişerek her firma için detaylı bilgi sunmayı sağlamakta.

Peki, firma rehberine adını yazdıran firmaların elde edeceği yararlara ana başlıklarıyla göz atalım:

 

1.      Fotoğraf Kullanımı: İnsanlar, özellikle de internet kullanıcıları basit, sade görseller görmeyi tercih etmektedir. Sayfalarca yazı okumak yerine, bilgiyi hap gibi kolayca alabilmelidirler. Firmanızın fotoğraflarını kullanarak, güzel bir ilk intiba bırakabilir, albenili görsellerle ilk dakikada kişilerin dikkatini celbedebilirsiniz. Çalışanlarınızla, hizmetinizle, firmanızla insanlara gülen yüzünüzü gösterebilirsiniz.

 

2.      Değerlendirme: Pazarlamanın en güzel yolu, “ağızdan ağıza pazarlama” yani, insanların size referans olmasıdır. Hizmet verdiğiniz ve memnun ettiğiniz müşteriler, firma rehberinde size ait sayfaya puanlama yolu ile oy verebilir, ya da yorum yapabilir. Bu da sizin için oldukça önemli bir referans sağlayacaktır.

 

3.      Biyografik Bilgiler: Özellikle doktor, avukat, yazarlar için daha fazla önem taşıyan bu bölüm, ortak sıfatları taşıyan meslek dallarının birbirinden ayrılması için önemlidir. Zira, firma rehberine kayıt yapılırken, sistem bir çok biyografik bilgi sorar. Bu da, benzer sıfatları taşıyan kişilerin kolayca ayırt edilmesini ve ihtiyaç sahibi kişiye ulaştırılmasını sağlar.

 

4.      Aramaya Özgü Sonuç Sayfası: Birçok firma rehberi, kullanıcılara “anahtar kelime”, “coğrafi bölge”gibi detayları yazarak sektöre ait firmaların listelenmesi imkanı sunar. Firma rehberine kayıt yaptırarak, kendi anahtar kelimelerinizi seçerek müşteriyle hızlı kontakt kurma şansınızı artırmış olursunuz.

 

5.      Karşılaştırma: Bir müşteri, özellikle bir firmayı arıyorsa firma rehberine bakmayacaktır. Fakat bir hizmet, ya da bir ürün arıyorsa, firma rehberi ona pek çok konuda farklı seçenekler sunacaktır. Web kullanıcıları da benzer sonuçlar arasından kendisine en uygun seçeneği bulup iletişime geçecektir. 

Bu yazı 1615 kez okundu.
Yazarın Tüm Yazıları
  1. 1. Neden Firma Rehberi? (764 kez okundu.) - 02/06/2015
  2. 2. Geçmişten Bugüne Google 1997-2015 (1198 kez okundu.) - 12/07/2015
  3. 3. Neden Web Siteniz Olmalı ? (664 kez okundu.) - 28/06/2015
  4. 4. Dünyanın ilk 100 internet web site adresleri (1704 kez okundu.) - 04/07/2015
  5. 5. Firma Rehberine Neden Kayıt Olunmalı? (751 kez okundu.) - 01/08/2015
  6. 6. Firma Rehberine Firma Eklemenin Yararları (872 kez okundu.) - 06/08/2015
  7. 7. Firma Rehberi ve Kobilere Dokunacak 5 Önemli Faydası (1616 kez okundu.) - 08/08/2015
Facebook Yorumları